تشویق وقف کنندگان از راه های ترویج امور معنوی و فرهنگی است

تشویق وقف کنندگان از راه های ترویج امور معنوی و فرهنگی است

یکی از راه های ترویج امور معنوی و فرهنگی تشویق وقف کنندگان است .
دفعات مشاهده: 29       • تاریخ درج : شنبه 23 دی 1396  - ساعت: 2:24 ب.ظ •
به گزارش واحد خبر روابط عمومی اوقاف البرز ، حجت الاسلام و المسلمین حسین مهدیان با بیان این مطلب اظهار کرد : وقف جزئی از فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است و در مباحث دینی همواره بدان تاکید شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج گفت : فرهنگ وقف امروز باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد و نیازمند معرفی و شناساندن به مردم می باشد  چرا که از آن غفلت شده است. .
این مسئول با بیان این مطلب که موقوفات در مردم خلاصه می شود و مسئولان باید همچون مردم به میدان بیایند، ادامه داد : کاربردهای فراوان  وقف و موهباتش بر کسی پوشیده نیست چرا که وقف در زمینه های اجتماعی ،فرهنگی ،درمانی می تواند گره گشای مشکلات زیادی باشد.
مهدیان با تاکید بر ضرورت،  گسترش و تبیین فرهنگ وقف در بین مردم تصریح کرد : رسانه ها در  این زمینه ها ما را حمایت کنند چرا که رسانه ها در این زمینه و در بحث آشنایی مردم با فرهنگ وقف می توانند تاثیر گذار بوده و با توجه به گستردگی شبکه های مجازی و اطلاع رسانی می توان برای آگاه سازی مردم اقدام کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کرج،  پژوهش را محور دیگر سخنان خود قرار داد و بیان کرد:بحث وقف در حوزه پژوهش و تفسیر و تحقیق مباحث قرانی و پایان نامه منجر به انجام وقف های فاخر خواهدشد.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved