کاهش مشکلات سازمان اوقاف با اطلاع‌رسانی مناسب/۵۲ درصد بقاع متبرکه فاقد درآمد است

کاهش مشکلات سازمان اوقاف با اطلاع‌رسانی مناسب/۵۲ درصد بقاع متبرکه فاقد درآمد است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌ مناسب، بخش مهمی از مشکلاتی که امروز پیرامون سازمان اوقاف وجود دارد را حل می‌کند، گفت: در سطح کشور بالغ‌ بر ۴ هزار امامزاده وبقعه متبركه به دلیل شرایط و وضعیت سخت و دشوار جغرافیایی اصولاً...
دفعات مشاهده: 553       • تاریخ درج : شنبه 23 دی 1396  - ساعت: 9:29 ق.ظ •
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد شرفخاني معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست هم‌اندیشی نخبگان تبلیغی کشور که در محل اداره كل اعزام مبلغ سازمان اوقاف در قم برگزار شد، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌ مناسب، بخش مهمی از مشکلاتی که امروز پیرامون سازمان اوقاف وجود داشته را حل می‌کند.
 
وی با اشاره به رسالت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در زمینهٔ بقاع متبرکه افزود: از مجموع ۸ هزار بقعه متبرکه‌ که در کشور وجود دارد تنها ۴۸ درصد آن‌ها دارای درآمد ثابت و عوایدی ازاین‌دست بوده و ۵۲ درصد دیگر عملاً هیچ‌گونه درآمد اقتصادی براي احيا ،عمران و فعاليت فرهنگی ندارند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف مشکلات دسترسی را یکی از مهم‌ترین مشکلات در زمینهٔ بقاع متبرکه دانست و گفت: در سطح کشور بالغ‌ بر ۴ هزار امامزاده وبقعه متبرک به دلیل شرایط و وضعیت سخت و دشوار جغرافیایی اصولاً زائرپذیر نبوده که به‌نوبه خود لازم است شرایط دسترسی آن‌ها نیز بهبود پیدا کند.
 
شرفخانی با اشاره به مدیریت واحد، جامع و متمرکز مباحث مالی بقاع متبرکه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: تمامی درآمدهای حاصل از این بقاع متبرکه برای هزینه‌های جاری و جانبی آن‌ها صرف می‌شود اما مدیریت واحد آن‌ها توسط سازمان اوقاف به‌صورت متمرکز و جامع ساماندهی شده است.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved