هنوز هم می‌توان برای حوزه‌های علمیه موقوفه ایجاد کرد

هنوز هم می‌توان برای حوزه‌های علمیه موقوفه ایجاد کرد

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اگر همه دست به دست هم بدهیم قطعا هنوز هم می‌توان برای حوزه‌های علمیه موقوفه ایجاد کرد.
دفعات مشاهده: 168       • تاریخ درج : چهارشنبه 19 مهر 1396  - ساعت: 8:55 ق.ظ •
به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان گلستان،حجت الاسلام احمد شرفخانی در سخنرانی خود در همایش بزرگ وقف و حوزه‌های علمیه که در مهدیه امامزاده نور (ع) شهر گرگان برگزار شد، اظهار کرد: اگر همه دست به دست هم بدهیم قطعا هنوز هم می‌توان برای حوزه‌های علمیه موقوفه ایجاد کرد.
 
وی تصریح کرد: در عرصه تبلیغ وقف برای حوزه‌های علمیه همه باید دست به دست هم بدهیم واوقاف به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه موفق باشد اما احیای موقوفه برای حوزه‌های علمیه به دوش روحانیون است.
 
معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: بخش زیادی از بازار تهران موقوفه و بالاخص موقوفه برای حوزه های علمیه است اما به دلیل وجود برخی قوانین درآمدهای آن به حوزه‌های علمیه نمی‌رسد.
 
وی همچنین یادآورشد: قسمتی از موقوفات حوزه‌های علمیه در زمان پهلوی به دیگر دستگاه‌ها واگذارشده و یا اگر هم واگذار نشده است اجاره حاصل از آن بسیار جزئی است مثلا همین فرودگاه شما در گرگان.
 
 شرفخانی متذکر شد: امروز مجموعه مرکز مدیریت حوزه و اوقاف همه باید دست به دست هم بدهیم و بدین ترتیب قطعا هنوز هم می‌توان برای حوزه‌های علمیه موقوفه ایجاد کرد.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved