برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی در دارالقرآن فرهنگی امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه

برگزاری کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی در دارالقرآن فرهنگی امامزادگان یاسر و ناصر طرقبه

طرقبه، اعظم دوست حصار/ همزمان با دهه «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی در قالب سبک زندگی اسلامی در دارالقرآن فرهنگی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام برگزار شد.
دفعات مشاهده: 266       • تاریخ درج : چهارشنبه 22 شهریور 1396  - ساعت: 9:48 ق.ظ •
به گزارش خبرنگار افتخاری اداره کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی، همزمان با دهه «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» و خجسته روز عید غدیر خم کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی در قالب سبک زندگی اسلامی باحضور حجت الاسلام دهنوی در دارالقرآن فرهنگی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام برگزارشد.
 
این کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در قالب سبک زندگی اسلامی با سلسله مباحث « آیین همسرداری » توسط حجت الاسلام دهنوی، مشاور خانواده در جمع خواهران قرآنی دارالقرآن فرهنگی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام در شهرستان طرقبه برگزار شد.
 
سیره زندگی اهل بیت بهترین الگو برای زندگی است
 
در این کارگاه آموزشی، حجت الاسلام دهنوی با اشاره به ایام دهه ولایت وتبریک اعیاد بابرکت قربان و غدیر گفت: زندگی و سیره عملی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) بهترین و کامل ترین الگو سبک زندگی اسلامی برای ما می باشد.
 
وی افزود: کانون گرم و صمیمی خانوادگی اهل بیت(ع) در نهایت سادگی و قناعت بهترین درس های زندگی برای ما می باشد.
 
این کارشناس مسائل خانواده در ادامه به بیان عوامل خوشبختی و پایداری صفا و صمیمیت در کانون خانواده حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت و اظهار کرد: آن حضرت در زندگی بسیار قانع بودند و از همسر خود توقع زیاد نداشتند.
 
وی افزود: متاسفانه رفتارهای غلط، چشم و هم چشمی و توقع های بیجا و بیش از حد یکی از عوامل فرو پاشی کانون های گرم خانوادگی می باشد.
 
حجت الاسلام دهنوی به ویژگی‌های اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های ارزشمند اخلاقی آن بزرگوار در زندگی خانوادگی، مرد شناسی ایشان بود.
وی افزود: آن حضرت هرگز با همسر خود بگو مگو نداشتند و فقط اطاعت را سرلوحه زندگی خود قرار داده بود.
 
ضرورت رفتار شناسی در زندگی مشترک
وی ادامه داد: زنان باید مرد شناسی خود را تقویت کنند و در محیط خانواده به همسر خود اقتدار بخشند و با این کار باعث آرامش و صفا دادن به کانون زندگی خود می شوند.
مشاوره مسائل خانواده در ادامه به مشکلات جدی خانوادگی در جامعه امروز ما اشاره و تاکید کرد: مردان و زنان ما دنیای همدیگر را درک نمی کنند و ویژگی‌های رفتاری همدیگر را نمی شناسند.
وی در پایان تاکید کرد: زنان و مردان سعی کنند تفاوتهای همدیگر را بشناسند و همچنین از عنصر محبت که در زندگی بسیار موثر است استفاده کنند زیرا بسیاری از مشکلات کانون خانواده ها از طریق این عنصر ارزشمند و مفید حل می شود.
گفتنی است، کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی، سبک زندگی اسلامی با سلسله مباحث تخصصی « آیین همسرداری و تربیت فرزند» هر دو هفته یک بار با حضور اساتید مجرب و کارشناسان مسائل خانواده با همکاری اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان طرقبه شاندیز و آستان ملکوتی امامزادگان یاسر و ناصر علیهما السلام در دارالقرآن فرهنگی این بقعه متبرکه برگزار می شود.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved