اختصاص ۸۰۰ میلیون به تهیه البسه و نوشت افزار دانش آموزان مستعد استان کرمانشاه

اختصاص ۸۰۰ میلیون به تهیه البسه و نوشت افزار دانش آموزان مستعد استان کرمانشاه

16 هزار دانش‌آموز نیازمند از محل نیات واقفین لباس و لوازم التحریر دریافت می‌کنند
دفعات مشاهده: 306       • تاریخ درج : چهارشنبه 22 شهریور 1396  - ساعت: 9:44 ق.ظ •
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: ۱۶ هزار دانش اموز دختر و پسر استان کرمانشاه در مقاطع تحصیلی متوسطه، راهنمایی و ابتدایی از خدمات طرح مهر تحصیلی در قالب پوشاک و نوشت افزار برخوردار می شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف  کرمانشاه، حجت الاسلام آیت عباسیان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه سه شنبه(21شهریور) در آیین توزیع هدایی طرح مهر تحصیلی دست های مهربانی که در تالار زیتون برگزار شد، گفت: در راستای اجری امینانه واقفین خیراندیش شاهد اجرای طرح مهر تحصیلی با توزیع هدایای تهیه شده از محل درآمدهای موقوفات برای دانش آموزان مستعد استان هستیم.
وی افزود: فرهنگ وقف فرهنگ غنی است که در دین مبین اسلام و سایر ادیان و حتی قبل از اسلام در جوامع بشری وجود داشته است.
حجت الاسلام عباسیان، بیان کرد:  افرادی که از تمکن مالی برخوردار بوده اند به واسطه این فرهنگ غنی توانسته اند صدقه ای جاری از خود به جای بگذارند که مردم به ویژه نیازمندان از خیرات و برکات آن بهره مند شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، با بیان اینکه استان کرمانشاه به لحاظ وقف غنی است، اظهار کرد: یکی از مزیت های موقوفات استان این است که درصد بالایی از رقبات در شهر کرمانشاه قرار دارد.
وی ابراز کرد: از مجموع 48 هزار رقبه موجود در استان 42 هزار رقبه در شهر کرمانشاه است که از حیث اقتصادی از ارزش بالایی برخور دار است و می تواند درآمد بالایی هم داشته باشد که به واسطه آن خدمات متعددی به افراد جامعه ارائه شود.
حجت الاسلام عباسیان، بیان کرد: سعی کرده ایم تمام این منابع در استان کرمانشاه هزینه شود همچنان که مورد توجه نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف هم هست.
وی تاکید کرد: تمام منابع حاصل از درآمد موقوفات تا آن جایی که واقفین به ما اجازه داده اند برای گره گشایی از مشکلات مردم هزینه شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، با اشاره به اینکه صرف درآمدهای موقوفات مطابق با نیات واقفین است، عنوان کرد: براساس این نیات سعی کردیم کاری انجام دهیم که خدمات رسانی مطلوب به مردم به ویژه به محرومین داشته باشیم.
وی گفت: در همین راستا در ایام پایانی سال گذشته 1510 نفر از مردم از محل درآمدهای موقوفات به زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس مشرف شدند که در نوع خود کار بسیار خوب و ارزنده ای بود.
حجت الاسلام عباسیان، اعلام کرد: در راستای کمک رسانی به نیازمندان در ایام پایانی سال 5 هزار بسته مواد غذایی شامل برنج، روغن، رب و ماکارونی با ارزش تقریبی 500 میلیون تومان در پایان سال میان این خانواده ها توزیع شد.
وی گام سوم را کمک به دانش آموزان مستعد استان اعلام و عنوان کرد: این اقدام خیرخواهانه از محل بخشی از درآمدهای موقوفه آیت الله کرکوکی، موقوفه چقاگلان و بخشی از نیت موقوفه حاج محمد تقی اصفهانی که به خرید لباس در فصل پاییز اختصاص داشت، صورت گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: از محل موقوفه حاج محمد تقی اصفهانی 7 هزار دست لباس برای دانش آموزان دختر تهیه شده است.
وی افزود: از اردیبهشت ماه امسال با همکاری آموزش و پرورش دبیرستان ها، مدارس راهنمایی و ابتدایی در مناطق محروم شناسایی شد.
حجت الاسلام عباسیان، با بیان اینکه بهترین کیفیت پارچه و دوخت در تهیه این البسه به کار رفته است، عنوان کرد: در راستای حفظ کرامت انسانی دانش آموزان، سایزها انتخاب و در راستای حمایت از تولید و اشتغال در استان خیاط از داخل استان انتخاب شد.
وی همچنین از تهیه 8 هزار بسته کیف و نوشت افزار مورد نیاز برای یک سال دانش آموزان پسر خبر داد و ابراز کرد: نزدیک 16 هزار نفر تا روز اول مهر در قالب طرح مهر تحصیلی دست های مهربانی از خدمات موقوفات بهره مند می شوند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، اظهار کرد: نزدیک به 800 میلیون برای این طرح هزینه شده است گرچه اگر خود دانش آموزان برای خرید اقدام می کردند هزینه خیلی بالاتری داشت.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره واقفین خیراندیش، گفت: مرحوم آیت الله کرکوکی و حاج محمد تقی اصفهانی که 150 سال پیش از مال خود گذشته و آن را وقف کرده اند سالیان سال اگر دانش آموز کم بضاعتی وجود داشته باشد این موقوفات کمک می کنند که بتوانند آسوده خاطر سر کلاس درس حاضر شوند، باقیات و صالحات برای آنان خواهد بود.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved