ثبت 30 وقف جدیدبا موضوعات علمی و فناوری

ثبت 30 وقف جدیدبا موضوعات علمی و فناوری

دبیر کمیته یاوران وقف علم و فناوری با اشاره به جمع آوری مبلغ 273 میلیون ریال جهت ایجاد نخستین وقف علم و فناوری ، اظهار کرد: با همکاری معاونت فرهنگی اوقاف خراسان رضوی، 30 وقف جدید به سمت موضوعات علمی و فناوری هدایت شده است.
دفعات مشاهده: 389       • تاریخ درج : سه شنبه 23 خرداد 1396  - ساعت: 8:37 ق.ظ •
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه نخستین جلسه کمیته یاوران وقف علم و فناوری با حضور اعضا در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی برگزار شد.
در این جلسه دکتر قربانی، مشاور استاندار خراسان رضوی، دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام ایزدی، معاون فرهنگی اوقاف خراسان رضوی، دکتر علم الهدایی، رئیس پارک علم وفناوری خراسان رضوی، دکتر فتاحی، پزشک متخصص،جراح و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، مهندس بنا نژاد، رئیس اتاق اصناف مشهد، مهندس جعفر زارع، رئیس دفتر همکاری های علمی و امور نخبگان شهید فهمیده منطقه شمالشرق کشور، مهندس امینی، معاون پارک علم و فناوری و حجت الاسلام مهذب، رئیس مرکز رشد فرهنگی و زیارت پارک علم و فناوری حضور داشتند.
 
در ابتدای جلسه جعفر زارع، رئیس دفتر همکاری های علمی و امور نخبگان شهید فهمیده منطقه شمال شرق کشور و دبیر کمیته یاوران وقف علم و فناوری به ارائه گزارش عملکرد و فعالیت های انجام شده طی پنج سال اخیر این دبیرخانه پرداخت.
 
زارع در ادامه گفت: ایده وقف علم و فناوری و شروع به کار فعالیت های حول محور این موضوع از شهرستان سبزوار و با همکاری اوقاف این شهرستان آغاز شد.
 
وی افزود: در سال 91 دبیرخانه وقف علم و فناوری در شهرستان سبزوار ایجاد شد.
دبیر کمیته یاوران وقف علم و فناوری با اشاره به اینکه اولین همایش استانی وقف علم و فناوری در سال 93 در شهرستان سبزوار برگزار شد، گفت: ایجاد کمیته وقف علم و فناوری، تهیه کتاب وقف علم و فناوری و ساخت کلیپ وقف علم و فناوری و ایجاد نخستین وقف جمعی علم وفناوری از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه و ترویج وقف علم و فناوری است.
 
وی با بیان اینکه با همکاری و پیگیری اداره کل اوقاف خراسان رضوی از سال 94، یک روز در دهه وقف به نام وقف علم و فناوری نام گذاری شد، تصریح کرد: همچنین در سال گذشته با همکاری این اداره کل، نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری در مشهد برگزار شد.
زارع با اشاره به جمع آوری مبلغ 273 میلیون ریال جهت ایجاد نخستین وقف علم و فناوری در استان، اظهار کرد: با همکاری معاونت فرهنگی اوقاف خراسان رضوی، جهت دهی 30 وقف جدید با موضوع وقف علم و فناوری انجام شد.
دبیر کمیته یاوران وقف علم و فناوری ترویج و فرهنگ سازی، نهادسازی، محتوا سازی، نهاد سازی و بهره برداری را از مراحل انجام کارها و فعالیت های در کمیته یاوران وقف علم و فناوری عنوان کرد.
زارع بیان کرد: باید از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در راستای توسعه این امر مهم استفاده کنیم.
 
در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: در اداره کل اوقاف استان با توجه به درخواست اقشار مختلف مردم، کمیته های یاوران وقف مرتبط ایجاد شده و به فعالیت مشغول است.
وی ادامه گفت: معمولا موقوفات بزرگ توسط علما و اصحاب علم وقف شده است.
احمدزاده تصریح کرد: باید فضلیت علم و علم آموزی برای مردم بیان شود تا خیرین ترغیب به وقف در این حوزه شوند.
 
وی افزود: مخاطب اصلی وقف علم و فناوری جامعه علمی و دانشگاهی است و باید ترویج وقف علم و فناوری در این قشر از جامعه انجام شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه در پایان به سازوکار و نظارت دقیق اوقاف بر اجرای نیت موقوفات اشاره کرد.
 
ضرورت ترویج صحیح گفتمان وقف علم و فناوری در میان استادان پیشکسوت
 
دکتر محمد کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد مقدس نیز در این جلسه گفت: اگر همه نهادها در یک راستا حرکت کنیم به هدف نهایی و غایی بیشتر نزدیک می شویم.
وی با بیان اینکه هر مجموعه فعال در حوزه وقف علم و فناوری و در راستای فعالیت های خود تلاش هایی انجام می دهد، افزود: اگر این فعالیت ها هم گرا و هم راستا شود و ظرفیت ها در این کمیته تجمیع شود، کار بزرگی انجام خواهد شد.
رئیس دانشگاه فردوسی گفت: ظرفیت های خوبی در بین اساتید بازنشسته وجود دارد که با ترغیب و ترویج صحیح گفتمان وقف علم و فناوری در میان آنها، نتایج خوبی حاصل می شود.
 
گفتنی است دکتر مروج الشریعه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی، دکتر قربانی، مشاور استاندار خراسان رضوی، دکتر کافی، رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر علم الهدایی، رئیس پارک علم وفناوری خراسان رضوی،  دکتر فتاحی (پزشک متخصص و جراح، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی)، مهندس طاهری (مدیر کل اسبق جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی)، مهندس بنا نژاد رئیس اتاق اصناف مشهد، مهندس حسینی رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی، مهندس جعفر زارع رئیس دفتر همکاری های علمی و امور نخبگان شهید فهمیده منطقه شمالشرق کشور اعضای کمیته وقف علم و فناوری می باشند.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved