اجرای طرح سراسری فرهنگ وقف قرآنی در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه

اجرای طرح سراسری فرهنگ وقف قرآنی در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه

طرح ملی وقف قرآن کریم همزمان در سراسر کشور با هدف تأمین قرآن‌های مورد نیاز حسینیه‌ها، مساجد، بقاع متبرکه و آستان امامزادگان آغاز شده است.
دفعات مشاهده: 476       • تاریخ درج : شنبه 20 خرداد 1396  - ساعت: 4:10 ب.ظ •
حجت‌الاسلام احمد شرفخانی با تبیین برنامه‌های فرهنگی و قرآنی طرح ضیافت الهی در ایام ماه مبارک رمضان با بیان اینکه این طرح در بیش از 2 هزارو 300 امامزاده وبقعه متبرکه در جال اجراست افزود: قرآن کتاب نور و انسان‌سازی است و سازمان اوقاف در ایام ماه مبارک به دنبال تبدیل سبک زندگی مردم به سبک زندگی قرآنی و دینی با استفاده از مفاهیم و آموزه‌های حیات بخش قرآن است.
 
معاون سازمان اوقاف در ادامه اظهار داشت: هم اکنون با استفاده از فضای معنوی ماه مبارک رمضان و حضور مبلغان در تلاش هستیم تا فرهنگ وقف قرآن کریم را در سطح کشور نهادینه کنیم.
 
حجت الاسلام شرفخانی تصریح کرد: در این طرح خیران و علاقه‌مندان ترویج فرهنگ قرآن می‌توانند با واریز 7 هزار تومان به ازای هدیه هر جلد کلام الله مجید به شماره حساب 128 باشناسه پرداخت 94040001329 نزد بانک ملی در تمام نقاط کشور و یا با مراجعه به ادارات اوقاف سراسر کشور تعداد قرآن‌های مد نظر را خریداری و برای مکان مورد نظر به نام خویش وقف و اهدا کنند.
 
این مسئول سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: در تبلیغ و ترویج طرح وقف مصحف شریف روحانیون ،مبلغان ،خیران و یاوران وقف با ادارات اوقاف همکاری دارند .
 
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف افزود: در ماه مبارک رمضان باید همه اهل بخشش و نوع دوستی باشیم و در قرآن هم آیات زیادی در این زمینه داریم لذا یکی از طرح های ما برپایی سفره های ساده افطاری در سطح بقاع متبرکه شاخص از طریق موقوفات مرتبط است.
وی ادامه داد: بخشی از این سفرهای افطاری ساده توسط مردم نیک اندیش و بانیان خیر برپا می شود.
شرفخانی خاطر نشان کرد :هدف از این طرح پیاده شدن دستورات قرآن و روایات در برپایی سفره های ساده افطاری و تکریم روزه داران است.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved