عابد:اجرای امینانه نیات واقفان اولویت برنامه های اوقاف است/موقوفات سهم بسزایی دراقتصادمقاومتی دارد

عابد:اجرای امینانه نیات واقفان اولویت برنامه های اوقاف است/موقوفات سهم بسزایی دراقتصادمقاومتی دارد

قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه اجرای نیات واقفان خیر اندیش یکی از اولویت های سازمان اوقاف است ؛ گفت: شفاف‌ سازی مالی و عواید موقوفات در دستور کار قرار دارد.
دفعات مشاهده: 605       • تاریخ درج : یک شنبه 19 دی 1395  - ساعت: 8:18 ق.ظ •
به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف مهندس عبدالرضا عابد در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در کشور، شفاف‌سازی بحث مالی و عواید موقوفات، اطلاعات و آمار و تبیین این اولویت‌ها برای مردم است.
 
وی تصریح کرد: مردم خواهان این هستند که بدانند آنچه وقف می‌کنند، عوایدش چه شده و در چه اموری صرف می‌شود. قائم‌مقام سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: سامانه جامع موقوفات در کشور امروز توانسته تبیین‌کننده این امر باشد که پول هر موقوفه  کجا می‌نشیند و چگونه صرف می‌شود و چه مبلغی در نگهداری بقاع یا موقوفه هزینه شده است.
 
وی با تأکید بر لزوم توسعه  واحیاءموقوفات و بقاع متبرکه گفت: یکی از سیاست‌گذاری‌های اصلی سازمان اوقاف، توسعه و تجهیز موقوفات، بقاع متبرکه و اماکن زیارتی است. عابد با اشاره به دیدار مسئولان  اوقاف و امور خیریه با رهبر معظم انقلاب بیان داشت: در این دیدار، ایشان بر جدیت در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و عملیاتی کردن آن تاکید فرمودند لذا وقف وموقوفات می‌تواند سهم بسزایی در آن داشته باشد.
 
وی به مهم‌ترین اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و افزود: به‌روز شدن بهره‌وری و عواید موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفان که باید موبه‌مواجرا  شود، حفظ و صیانت از موقوفات قدیم و جدید و احیای آن‌ها و جلوگیری از ورود هرگونه خدشه به موقوفات ازجمله اولویت‌هایی است که در دستور کار سازمان اوقاف قرار دارد.
 
عابد تصریح کرد:‌ توسعه مشارکت مردم در وقف بسیار مهم است؛ باید آن دسته از مردم که وقف نمی‌کنند نیز در جهت حمایت و سرمایه‌گذاری وارد عمل شوند.
عابد با بیان اینکه بقاع متبرکه به فرموده رهبر معظم انقلاب قطب فرهنگی کشور محسوب می‌شوند، بیان داشت: زیرساخت‌ها در بقاع و اماکن زیارتی باید به‌گونه‌ای باشد که مردم از این اماکن در بحث تفریحی، زیارتی، استراحتگاه و توقفگاه‌های موقت به نحو احسن استفاده کنند.
  ثبت نظر برای این خبر

 
 
 
          

هیچ نظری برای این خبر به ثبت نرسیده

آب و هوا
 
.....وضعیت فعلی :
.....درحه حرارت :
.....سرعت باد :
.....میزان رطوبت :
.....طلوع آفتاب :
.....غروب آفتاب :صفحه اصلی          اخبار          تصاویر          کلیپ          نرم افزار          مقالات          صوت          جستجو در سایت          ارتباط با مدیران         پرسش و پاسخ          ارتباط با ما   
کلیه حقوق متعلق به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Copyright 2015 © www.mfso.ir All right reserved